Home » News » 19 WPR – 14.06.2015r.

19 WPR – 14.06.2015r.

To już tradycja – gdy nadchodzi czerwiec – na ulicach robi się pomarańczowo!!! To znak, że do Metropolii Gdańskiej po raz kolejny zawita wielkie, rowerowe szaleństwo czyli:

19 Metropolitalny Wielki Przejazd Rowerowy (oraz rolkowy i longboardowy). 19 WPR w tym roku odbywa się pod hasłem „Rowerowa Metropolia jest Okey”, które przyświeca też koncertowi muzycznemu wieńczącemu 19 WPR w Zespole Dworsko – Krajobrazowym Gdynia Kolibki.

Na naszą demonstrację i koncert – i do wspólnej zabawy – zapraszamy wszystkich: rowerzystów, rolkarzy, deskarzy, osoby na wózkach inwalidzkich – w myśl idei „koła – kółka – jedna spółka!”.

Nasz przejazd jest częścią ogólnopolskich obchodów „Święta Cyklicznego” – najważniejszego dnia polskiej kultury rowerowej, obchodzonego 14 czerwca w wielu miastach Polski. Podobne demonstracje odbędą się m.in. we Wrocławiu i Krakowie.

Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 8 miast aglomeracji. Tradycyjnie – pojedziemy dwoma wielotysięcznymi peletonami. Peleton gdański (południowy), zasilony rowerzystami z Tczewa i Pruszcza, wyjedzie ze Śródmieścia w kierunku granicy Sopotu i Gdyni, po drodze zabierając sopockich rowerzystów. Z kolei peleton północny około godz. 13 wyruszy z Wejherowa, aby – zabierając po drodze rowerzystów z Redy, Rumi i Gdyni – dotrzeć do miejsca wielkiego spotkania rowerzystów Pomorza w parku w Gdyni Kolibkach. Do obu peletonów na własną rękę dołączą grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna.

Niezwykle widowiskowy, równoległy przejazd i połączenie obu peletonów odbędzie się na al. Niepodległości w Sopocie na odcinku od skrzyżowania z ul. Haffnera do granicy Sopotu i Gdyni. W tym roku 19 WPR i koncertowi „Rowerowa Metropolia jest Okey” towarzyszyć będzie znacznie bogatsza oprawa sceniczna, zaplecze techniczne i gastronomiczne. Na rowerzystów i mieszkańców aglomeracji spragnionych wrażeń będzie czekała moc muzyki i ponad 10 tys. m2 przepięknej łąki w Kolibkach, jako teren jedynego w swoim rodzaju pikniku rowerowo – muzycznego. Zabierzcie wygodne buty do tańca (leniwi – koce i karimaty) – będzie się działo!

Uwaga – udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jak i w koncercie „Rowerowa Metropolia jest Okey” jest całkowicie darmowy! Wszyscy uczestnicy chcący dobrowolnie wesprzeć organizację WPR, będą mogli zrobić to poprzez udział w zbiórce na portalu polakpotrafi.pl (już wkrótce start projektu). Podczas trwania samego WPR będzie także okazja do wpłaty na poczet tzw. szprychówki – kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty. Wśród posiadaczy szprychówek zostaną rozlosowane liczne nagrody (m.in. rowery).

Rowery będzie można też wygrać w konkursach – m.in. naszej rewii rowerowych przebrań – z roku na rok balansującej coraz bliżej granicy szaleństwa. Zachęcamy do łamania wszelkich barier stylistycznych i zaprezentowania własnego, unikalnego przebrania, które zwali z nóg całe jury 😉

A oto godzinowy program 19 WPR oraz koncertu „Rowerowa Metropolia jest Okey”:

Peleton północny (Wejherowo -> Reda -> Rumia -> Gdynia -> Gdynia Kolibki)

Wejherowo – Rynek
12:45 Zbiórka 13:15 Wyjazd

Reda – Cechowa/Gdańska
13:40 Zbiórka 14:10 Wyjazd

Rumia – Dworzec PKP
14:20 Zbiórka 14:50 Wyjazd

Gdynia – Skwer Kościuszki
15:45 Zbiórka 16:15 Wyjazd

Peleton południowy (Tczew -> Pruszcz Gd. -> Gdańsk -> Sopot -> Gdynia Kolibki)

Tczew – Dworzec PKP
11:55 Zbiórka 12:15 Wyjazd

Pruszcz Gdański – parking Faktoria
13:55 Zbiórka 14:15 Wyjazd

Gdańsk – Targ Węglowy
14:00 Rowerowy Budżet Obywatelski – prawybory
14:30 Podsumowanie European Cycling Challenge 2015
15:00 Prezentacja drużyn – 1 Firmowy Przejazd Rowerowy
15:30 Wyjazd

Sopot – Plac Konstytucji 3 Maja
16:20 Zbiórka 16:35 Wyjazd

Wielki Finał 19 WPR (Zespół Dworsko – Krajobrazowy Gdynia Kolibki)

17:00 Wjazd Peletonów
17:15 Powitanie uczestników 19 WPR
17:30 „Rowerowa Metropolia jest Okey” – koncerty – konkursy – wielka loteria
szprychówkowa – prezentacje – debaty 19 WPR.
Na koncercie „Rowerowa Metropolia jest Okey” zagrają:
Pulse Generation (reggae – Reszel)
Gang Czerwonego Paznokcia (rap – Gdańsk)
Tsigunz Fanfara Avantura (ethno-balkan brass band – Poznań)
Obywatel MC (rap – Gdańsk)
Ikenga Drummers (ethno/afro, Trójmiasto)

22:30 Zakończenie Finału 19 Wielkiego Przejazdu Rowerowego

Organizatorzy:
Gdańska Kampania Rowerowa
Rowerowy Pruszcz
Rowerowy Sopot
Sopocka Inicjatywa Rozwojowa
Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia
Tczewska Inicjatywa Rowerowa
Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów
Federacja Organizacji Rowerowych Pomorza

Patronat nad koncertem „Rowerowa Metropolia jest Okey” objęło Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Sponsorzy:
Centrum Rowerowe Buga Sport ul. Kartuska 195a Gdańsk
ProSport Wejherowo
Miasto Gdańsk
Miasto Gdynia
Kartcenter Gokarty Sopot
Zielony Spichlerz (zielonyspichlerz.pl)
Drukarnia – Agencja Reklamowa B3Project
Agencja Turystyczna Atas.pl
Grafito

Partnerzy:
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
Pandadread Soundsystem

Partnerzy ogólnopolscy:
Miasta dla Rowerów
Polska na Rowery
Fundacja Ekologiczna Arka

Patronat medialny w sieci:
trojmiasto.pl

***********************************************************

Informacje Szczegółowe:
Wejherowo
Rowerzyści z Wejherowa i okolic spotykają się o godzinie 12.45 na wejherowskim rynku czyli Placu Jakuba Wejhera. Oczekiwanie na wyjazd, który nastąpi o godzinie 13.15, wypełni nam debata, w której wezmą udział zainteresowani tematyką rowerową przedstawiciele władzy ustawodawczej i wykonawczej z terenu naszego powiatu. Przedstawione zostaną informacje o planach dotyczących rozwoju ruchu rowerowego na terenie miasta i okolic. W trakcie debaty rozprowadzane będą szprychówki uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 19 WPR. O godzinie 13:15 północna część Wielkiego Przejazdu Rowerowego wyruszy w kierunku granicy Gdyni i Sopotu – do Kolibek, zatrzymując się po drodze na kilkuminutowe odpoczynki w Redzie, Rumi i Gdyni.
Planowana trasa liczy około 30 kilometrów i będzie prowadzić po zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu głównych drogach aglomeracji. Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem, a po drodze, w Redzie, Rumi i na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.
Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu – widowiskowej mijance obu peletonów na al. Niepodległości w Sopocie, na pograniczu Sopotu i Gdyni, z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie, z głównym peletonem jadącym od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy od skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Haffnera do wjazdu do parku w Kolibkach. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 19 Wielkiego Przejazdu Rowerowego – koncercie muzyczno-rowerowym „Rowerowa Metropolia jest Okey”. Serdecznie zapraszamy i bez obaw – wspólnie damy radę!
Reda
Rowerzyści z Redy spotykają się o godzinie 13:40 na placu przy ul. Cechowej w rejonie skrzyżowania z ul. Gdańską. W trakcie debaty będzie można podyskutować z planującym wziąć udział w imprezie Burmistrzem Miasta Redy oraz poznać plany dalszych działań umożliwiających bezpieczne poruszanie się po mieście. Rowerzyści przedstawią swoje postulaty dotyczące rozbudowy sieci połączeń oraz stworzenia parkingów i miejsc postojowych dla rowerów, w szczególności w sąsiedztwie stacji SKM. W trakcie debaty rozprowadzane będą szprychówki uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 19 WPR. Około godz. 13.55 do zebranych dołączą rowerzyści jadący z Wejherowa i po wspólnej debacie około 14.10 nastąpi wyjazd w kierunku Rumi.
Planowana trasa liczy około 25 kilometrów i będzie prowadzić po zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu głównych drogach aglomeracji. Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem, a po drodze, Rumi i na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.
Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu – widowiskowej mijance obu peletonów na al. Niepodległości w Sopocie, na pograniczu Sopotu i Gdyni, z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie, z głównym peletonem jadącym od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy od skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Haffnera do wjazdu do parku w Kolibkach. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 19 Wielkiego Przejazdu Rowerowego – koncercie muzyczno-rowerowym „Rowerowa Metropolia jest Okey”. Serdecznie zapraszamy i bez obaw – wspólnie damy radę!
Rumia
Rowerzyści z Rumi i okolic spotykają się o godzinie 14.20 na ulicy Starowiejskiej w okolicy dworca PKP. W trakcie debaty z zainteresowanymi tematyką rowerową przedstawicielami władz poruszone zostaną kwestie dotyczące istniejącej infrastruktury rowerowej oraz bezpieczeństwa ruchu rowerowego w mieście. W trakcie debaty rozprowadzane będą szprychówki uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 19 WPR. Około godziny 14.35 do debaty włączą się uczestnicy, którzy przyjadą z Redy i Wejherowa a około godziny 14.50 wszyscy razem wyruszą w kierunku Gdyni.
Planowana trasa liczy około 20 kilometrów i będzie prowadzić po zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu głównych drogach aglomeracji. Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem, a po drodze na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.
Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu – widowiskowej mijance obu peletonów na al. Niepodległości w Sopocie, na pograniczu Sopotu i Gdyni, z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie, z głównym peletonem jadącym od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy od skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Haffnera do wjazdu do parku w Kolibkach. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 19 Wielkiego Przejazdu Rowerowego – koncercie muzyczno-rowerowym „Rowerowa Metropolia jest Okey”. Serdecznie zapraszamy i bez obaw – wspólnie damy radę!
Gdynia
Gdynianki i gdynianie zjeżdżają się od godz. 15:45 na Skwerze Kościuszki, tradycyjnie już przy Płycie Marynarza Polskiego. Członkowie Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia porozmawiają z zaproszonymi gośćmi o najważniejszych rowerowych wydarzeniach w Gdyni, ostatnich inwestycjach i planach na przyszłość. Na miejscu będzie można zaopatrzyć się w pamiątkową szprychówkę z unikalnym numerem, która weźmie udział w losowaniu głównej nagrody podczas finału Przejazdu. Około godz. 16:00 dołączą do nas rowerzyści z Wejherowa, Redy i Rumi. Po krótkiej przerwie, punktualnie o godz. 16:15 wyruszymy w kierunku granicy z Sopotem, aby po ok 30 minutach spotkać się z peletonem jadącym z południa. Ostatni odcinek – aleją Niepodległości w Sopocie – od skrzyżowania z ul. Haffnera do granicy Sopotu i Gdyni – przejedziemy wspólnie, tworząc tym samym największy w Polsce, wielotysięczny Wielki Przejazd Rowerowy. Przez cały czas jechać będziemy w asyście policji głównymi ulicami: 10 Lutego, Władysława IV i al. Zwycięstwa do Sopotu. To jedyny taki dzień w roku, kiedy główne arterie naszej aglomeracji ucichną dając każdemu możliwość zasmakowania przyjemności z jazdy rowerem 🙂 Zapraszamy zarówno doświadczonych jak i „niedzielnych” rowerzystów. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Będziemy jechać spokojnym, bulwarowym tempem (ok. 10-15km/h) głównymi arteriami Gdyni w asyście służb medycznych i przeszkolonych wolontariuszy. Gwarantujemy świetną zabawę zarówno podczas przejazdu jak i w czasie finałowego koncertu „Rowerowa Metropolia jest Okey” w parku Gdynia Kolibki.
Sopot
Zbiórka rowerzystów z Sopotu zaplanowana jest na godz. 16.20 na placu Konstytucji 3 Maja (przed kościołem św. Jerzego, na Monciaku). Trasa może i najkrótsza ze wszystkich miast, gdyż jedziemy tylko do granicy z Gdynią, niemniej jednak przyjemność przejazdu rowerem po al. Niepodległości jest ogromna, tak więc serdecznie zapraszamy wszystkich sopocian i turystów! Około godz. 16.35 wyruszymy ul. Podjazd, by na al. Niepodległości połączyć się z peletonem południowym, który nadjedzie od strony Gdańska i razem przejedziemy w stronę granicy Gdyni i parku w Kolibkach.
Tczew
W tym roku – po raz drugi w historii Wielkiego Przejazdu Rowerowego, do peletonu południowego dołączą rowerzyści i rowerzystki z Tczewa i okolic. Zbiórka odbędzie się o godzinie 11.55 na Dworcu PKP (przy czarno-białej lokomotywie).
W trakcie oczekiwania na wyjazd rozprowadzane będą szprychówki uprawniające do udziału w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród w trakcie finału 19 WPR. O godzinie 12:15 południowa część 19 Wielkiego Przejazdu Rowerowego wyruszy w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Tam po krótkim odpoczynku wszyscy razem wyruszymy wielkim peletonem południowym WPR w kierunku Gdańska i dalej granicy Sopotu z Gdynią, na wielki finał 19 WPR i koncert „Rowerowa Metropolia jest Okey”.
Planowana trasa liczy ok. 50 km i będzie prowadzić po zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu głównych drogach aglomeracji (dla Tczewa w większości po drodze krajowej nr 91 czyli tak zwanej „jedynce”). Przejazd odbędzie się spokojnym (12-15 km/h), miarowym tempem, a po drodze, w Pruszczu Gdańskim i Gdańsku będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej, z której w każdej chwili można skorzystać.
Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu – widowiskowej mijance obu peletonów na al. Niepodległości w Sopocie, na pograniczu Sopotu i Gdyni, z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie, z głównym peletonem jadącym od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy od skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Haffnera do wjazdu do parku w Kolibkach. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 19 Wielkiego Przejazdu Rowerowego – koncercie muzyczno-rowerowym „Rowerowa Metropolia jest Okey”. Serdecznie zapraszamy i bez obaw – wspólnie damy radę!
Pruszcz Gdański
Po raz trzeci już dołączamy się do Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Pokażemy, jak wielu nas jest, i dlaczego warto zadbać o nasze prawa! Zbiórka w Pruszczu Gdańskim planowana jest o godzinie 13:55 na parkingu przy Faktorii. Tam też będziemy oczekiwać przyjazdu peletonu południowego który w tym roku wyruszy z Tczewa. O godz. 14:15 już całą grupą pojedziemy w kierunku Gdańska i udamy się na Targ Węglowy, a potem wspólnie z rowerzystami z Gdańska w licznej grupie i radosnej atmosferze na spotkanie peletonu Północnego. Tempo będzie rekreacyjne, a przejazd odbędzie się z zabezpieczeniem służb porządkowych. Zapraszamy zatem każdego, kto lubi jazdę na rowerze!
Gdańsk
Rowerzyści z Gdańska zaczną zbierać się od godziny 14:00 na Targu Węglowym. Ok. godziny 14:00 planujemy prezentację i głosowanie prawyborcze nad propozycjami rowerowych projektów do Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. Ok. 14:30 Odbędzie się podsumowanie startu i wręczenie nagród dla zwycięskiej drużyny Gdańska w turnieju miast European Cycling Challenge 2015. Ok. 15:00 zaprezentują się drużyny firm gdańskich, startujących w Pierwszym Firmowym Przejeździe Rowerowym w ramach 19 WPR. Około godz. 15:15 dojadą do nas rowerzyści z Tczewa i Pruszcza Gdańskiego. Po krótkim odpoczynku – około godz. 15:30 razem ruszymy wielkim, południowym peletonem 19 WPR. Peleton ruszy z Targu Węglowego poprzez Targ Drzewny, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Błędnik na aleję Zwycięstwa i aleję Grunwaldzką i dalej w kierunku Sopotu. Podczas przejazdu spotkamy grupę rowerzystów z centrum Sopotu. Następnie, na al. Niepodległości w Sopocie, na odcinku od skrzyżowania z ul. Haffnera do granicy Sopotu nastąpi widowiskowa mijanka peletonu południowego i północnego i połączenie obu peletonów. Połączony peleton 19 WPR wjedzie do parku w Gdyni Kolibkach ok. godz. 17:00
Finał 19 WPR – koncert „Rowerowa Metropolia jest Okey” – Park w Gdyni Kolibkach

Zapraszamy do zabawy podczas Wielkiego Finału 19 WPR – w parku w Gdyni Kolibkach. Odbędzie się tam jedyna w swoim rodzaju plenerowa impreza rowerowo – muzyczna pod nazwą „Rowerowa Metropolia jest Okey”. W jej ramach przeprowadzone zostaną liczne konkursy (m.in. konkurs na najlepsze przebranie roweru i rowerzysty/rowerzystki), prezentacje multimedialne i debaty, wielka loteria szprychówek. Główną atrakcją Finału19 WPR będzie jednak koncert zespołów, które zgodziły się wesprzeć przekaz Wielkiego Przejazdu Rowerowego. To pierwszy taki koncert w Polsce – z mocnym, rowerowym przesłaniem! Na finale 19 WPR – pod życzliwym patronatem Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku – łączymy ideę Wielkiego Przejazdu Rowerowego – Rowerowej Metropolii i kultowego cyklu wydarzeń muzycznych „Metropolia jest Okey”. Na rowerzystów i mieszkańców aglomeracji spragnionych wrażeń będzie czekała moc muzyki i ponad 10 tys. m2 przepięknej łąki w Kolibkach. Ze względu na obfity program, zadbamy, aby licznie zgromadzona, nie tylko rowerowa publiczność miała możliwość uzupełnienia brakujących kalorii i płynów w znacznie bardziej rozbudowanej strefie gastronomicznej. Będzie się działo! – zagrają:

1. Pulse Generation (reggae – Reszel)
https://www.youtube.com/watch?v=5_HM7Pcwwqc
https://www.youtube.com/watch?v=zMxvpHU8QEk
www.facebook.com/pages/Pulse-Generation/611313578999579?fref=ts
Mega pozytywna ekipa z miasta Reszel na Warmi zaprasza w podróż do krainy pulsującego reggae. Idealna propozycja na wejście w klimat parkowego piknikowania. Czy to Jamajka, czy Amsterdam – sami już nie wiemy

2. Gang Czerwonego Paznokcia (rap – Gdańsk)
https://www.youtube.com/watch?v=NzPrP0OAy1k
https://www.youtube.com/watch?v=gPjRyKy1dvY
list=PLaHTwWrPZP_ttJ6Pu_X3wdZiXtw4NLfXu
www.facebook.com/GangCzerwonegoPaznokcia
Gang Czerwonego Paznokcia tworzą trzy delikatnie niepoważne mieszkanki Gdańska. Gang na koncie ma swoją pierwszą płytę EP. Niebanalne teksty, szczypta ironii, zabawa słowem a do tego świetne wokale! No i ten luz – nie możemy się doczekać!!!

3. Tsigunz Fanfara Avantura (ethno-balkan brass band – Poznań)
https://www.youtube.com/watch?v=T4mexEuhCPc
https://www.youtube.com/watch?v=x_-H96wQks4
https://www.youtube.com/watch?v=v82EdaGjGrM
http://www.tsigunz.pl/
https://www.facebook.com/tsigunz?fref=ts
Prawdziwy bałkański ogień i to w mega-zaawansowanym wykonaniu. Punkt obowiązkowy dla wszystkich fanów bałkańskich orkiestr dętych. Fanfara Avantura ma na koncie 2 płyty, grała m.in. na słynnym festiwalu w serbskiej Guczy, a także akompaniowała Kayah w jej bałkańskich aranżacjach.

4. Obywatel MC (rap – Gdańsk)
https://www.youtube.com/watch?v=AuFUjLWEpzU
https://www.youtube.com/watch?v=8diCeh4fHwE
https://www.youtube.com/watch?v=jABJPhOKJUA
https://www.facebook.com/ObywatelMCGettoDeluks?fref=ts
http://prosto.pl/label/prosto/artists/obywatel-mc/info/
Korzenny rap, waga ciężka, prawdziwa sztuka ulicy czyli to samo co WPR ale inaczej
Wielki szacunek za przekaz i kultywowanie kultury Hip-Hop i jej 4 elementów (Rap, Graffiti, Turntablism, Breakdance). Crews: Deluks, PCP, DSC.

5. Ikenga Drummers (ethno/afro, Trójmiasto)
https://www.youtube.com/watch?v=m8a3WAGl31g
https://www.youtube.com/watch?v=DEHGpvf1Tik
https://www.youtube.com/watch?v=4uzH7Bt-S_k
https://www.facebook.com/pages/Ikenga-Drummers
http://www.ikengadrummers.pl/
Tej ekipy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – niezmordowany Larry i jego załoga: Ikenga Drummers to 10 – osobowy big band: 5 bębniarzy, gitarzysta basowy, saksofonista,
i 3 wokalistów. Nazwa zespołu pochodzi z języka Igbo, jednego z narodów w Nigerii,
a oznacza Ducha Opiekuńczego, którego posiada każdy człowiek. Podczas koncertu Ikenga będzie promować swoją najnowszą płytę!

Wszyscy Artyści grający na koncercie „Rowerowa Metropolia jest Okey” zgodzili się na występ po stawkach niekomercyjnych – ukłony dla Was – wielkie dzięki!!!

***********************************************************

A tak było w zeszłych latach:

http://trojmiasto.tv/Rowerzysci-przejechali-przez-Trojmiasto-Wielki-Przejazd-Rowerowy-2014-8577.html
www.youtube.com/watch?v=QhaZxAe_MlI
www.youtube.com/watch?v=TTMeowfzDPs
http://trojmiasto.tv/Wielki-Przejazd-Rowerowy-w-2012-roku-3204.html
http://trojmiasto.tv/Wielki-Przejazd-Rowerowy-2013-5604.html
https://www.youtube.com/watch?v=4l2vGfGqENU